«Разом із ЗСУ ми можемо дати відсіч Росії. Дебальцевого і Іловайська вже не буде», — інтерв’ю з бійцями резервної роти 5 ОБ УДА

  Интервью

У нас досить непогана підготовка. Ми постійно ламаємо ворогові їхні схеми і шаблони поведінки. Щось придумуємо таке, що вони не розуміють, що коїться. Розробляємо маневри, яких від нас не очікують.

Коли двадцятирічні люди за рік стають справжніми воїнами — це дуже мене надихає. І саме з ними я відчуваю, що в нас є майбутнє.

Про командира дніпровської резервної роти 5 ОБ УДА Романа Танєтка, позивний Рембо, мені розповів комбат 5 батальйону УДА Чорний. Зустрітися домовилися в Авдіївці, саме там зараз воює підрозділ Рембо. На зустріч Роман прийшов не один, а з декількома своїми побратимами або, як вони всі називають свій підрозділ, — з родиною.

Разом із ЗСУ ми можемо дати відсіч Росії. Іловайська і Дебальцевого вже не буде, - інтерв’ю з бійцями резервної роти 5 ОБ УДА. 01

Як розказав Рембо, усі хлопці його роти з Дніпра, як і він сам, або Дніпропетровської області. До війни Роман мав свій бізнес. Вже під час Майдану переживав за те, що коїться в країні, а коли розгорнулися події на сході і сепаратисти зайняли Слов’янськ, у Дніпрі місцева Самооборона почала будувати перші блокпости.

Пам’ятаю, як я взяв пару упаковок води, відвіз їх на блокпости і залишився допомагати хлопцям. Пробув там два тижні, а на третій відмовився від свого бізнесу і пішов в ОДА, записався в 9 сотню Самооборони. Ми почали формувати батальйон територіальної оборони. Називався він «Придніпров’я». Організували полігон. Запросили досвідчених в плані війни побратимів з Грузії. Вони нас учили стрільби, тактики і так далі. А 21 вересня я вже був на фронті, в Красногорівці, у складі 20 бату тероборони 93 бригади.

З того моменту життя Романа, за його словами, розділилося на два етапи. З друзями, яких мав до військового періоду, Рембо більше не спілкується, бо вважає, що йому немає про що з ними говорити. Зараз, окрім батьків, усі люди в його оточенні – нові.У 20-му баті Роман був стрільцем. Зізнається, що коли потрапив під серйозний обстріл, то, зрозумів, що воює вперше і востаннє.

Разом із ЗСУ ми можемо дати відсіч Росії. Іловайська і Дебальцевого вже не буде, - інтерв’ю з бійцями резервної роти 5 ОБ УДА. 02

Я помолився Богу, і вирішив, що якщо я тут виживу, то більше ніколи не поїду на фронт. Але коли повернувся з Красногорівки додому, побув тиждень — мені подзвонили побратими з «Дніпра-1» і запропонували поїхати з ними на схід, я погодився. Воювати ми поїхали в Піски. Стояли на позиції «Республіка Міст», це було у вересні, саме тоді вороги штурмували донецький аеропорт, але в ДАП я не потрапив. Вдома всі думали, що я на полігоні під Полтавою.
До весни 15-го року Рембо провоював з «Дніпром-1», а коли знову повернувся додому, за порадою друзів, приєднався до «Правого сектора». Записався у штаб простим бійцем.
Я вже мав військовий досвід і доступ до навчальної зброї, тому почав проводити навчання серед хлопців. А згодом став командиром дніпровського підрозділу у складі ПС. Це було влітку 15-го року. Тоді ми ще не були в складі якогось з батальйонів, а просто як резервна група.
У вересні 15-го року Роман зі своїми хлопцями поїхали на Чонгар. Проте коли Дмитро Ярош вийшов з «Правого сектора», то підрозділ Рембо пішов слідом за провідником.
Тоді ще не було УДА, але було бажання сформувати щось нове, своє. Взимку 15-го року я познайомився з Чорним, поспілкувався з провідником, і на нас звернули увагу, що є такі хлопці в Дніпрі з готовим підрозділом. У квітні 16-го року ми заїхали на «промку» в Авдіївку. З мого підрозділу бойовий досвід мали тільки я і мій заступник, інші хлопці не воювали, тому ми максимально обережно їх заводили.

Промзону сепаратисти довбали досить непогано, тому нові бійці здобували досвід, а ми шліфували свої бойові навички».

У листопаді 16-го року УДА вийшла з Авдіївки. Роман повернувся в дніпровський штаб, і працюючи там, думав, як мобілізувати людей, щоб сформувати нові роти і підрозділи.

Ми відкрили перший мобілізаційний центр у Дніпрі. Це була повністю моя ініціатива. Пізніше ще один в Першотравенську, потім в Краматорську, Кураховому, а нещодавно в Кривому Розі. Планується відкриття і в Костянтинівці, Красному Лимані, Покровську. На Західній Україні теж потроху відкриваються наші центри.
13 лютого 17-го року рота Рембо знову повернулася в Авдіївку, тоді бійці 72 бригади відбили у ворога одну з позицій «Алмаз».
Сєпари не люблять втрачати позиції. Коли це відбувається, вони починають випалювати все навкруги. Ворог думав, що з нашого боку будуть наступи – і намагались всіх знищити танками, «Градами» і так далі. Почало прилітати в місто. Ми постійно працювали з хлопцями з 72 бригади, були в них на підхваті. А через два місяці організували собі в Авдіївці полігон – і почали займатись. Я поспілкувався з людьми, які працюють тут в Донецькій області від нашої організації, – і домовився з ними, що ми починаємо мобілізацію по Донеччині. Тут є немало людей, які готові обороняти свою землю.

Воюючи четвертий рік, Рембо вважає, що війна – то його справа і він себе в ній знайшов. Коли став командиром, найважчим для нього було переналаштуватись — усвідомити, що несеш відповідальність не тільки за себе, а і за багатьох інших. Роман вважає, якщо його боєць зробив щось неправильно, то відповідальність має нести він, командир, бо це його прогалини. За його словами, командувати – це щоденна боротьба з самим собою. Але Рембо певен, що створений саме для такої роботи. 

«Мій підрозділ – то моя родина. Ближчих людей, ніж мої хлопці, для мене не існує. І вони це знають. Коли двадцятирічні люди за рік стають справжніми воїнами — це дуже мене надихає. І саме з ними я відчуваю, що в нас є майбутнє, тому я намагаюся так будувати свою роботу, щоб ми були швидше побратимами, ніж командир і підлеглі. З бійцями я спілкуюсь, як з найкращими друзями. Найстрашніше – це когось втратити. Власне я смерті не боюся, а от щодо хлопців, то про таке поняття як «двохсоті» я взагалі навіть не думаю, бо навіть «трьохсотий» – це вже повна моя поразка. Мій основний підхід до бійців – це спілкування. Але оскільки це родина, в нас йде дуже щільний відбір. Коли я беру людину — одразу попереджаю, що тиждень буду слідкувати за нею, і за цей період зроблю висновки, залишиться вона, чи ні. За тиждень можна побачити і мотивацію, і чи є бажання вчитись і воювати.» 

Окрім бійців УДА, Рембо має багато друзів серед бійців ЗСУ. Між добровольцями і армійцями, за його словами, чудова взаємодія.

ЗСУ ростуть, якщо в 14-му році армія була тільки на папері, то зараз є дійсно круті вояки. Наприклад, я не бачив кращої бригади за 72. Хлопці реально воюють і добре розуміють, за що. Вони знають, що землю треба звільняти, а не просто стирчати в окопах. Намагаються, коли є можливість, вигризти якихось 5-7 метрів — і йти вперед. З такими людьми приємно працювати. І я думаю, що зараз разом з ЗСУ ми могли б дати відсіч Росії, якби вона полізла масштабніше. Іловайська і Дебальцевого вже не буде.

Якщо ти пішов воювати, то треба бути воїном до перемоги, а не так, що рік повоював – і вже ветеран.

Як розповідає командир роти, в сутичках з ворогом бійці УДА ведуть себе досить обережно. Завжди тримають відстань, намагаються воювати так, щоб не бути в прямому контакті з ворогом і мінімалізувати втрати.

У нас досить непогана підготовка. Ми постійно ламаємо ворогові їхні схеми і шаблони поведінки. Щось придумуємо таке, що вони не розуміють, що коїться. Розроблюємо маневри, на які від нас не очікують. І взагалі, ми намагаємось виховувати бійців так, щоб вони вміли самі приймати рішення — я вважаю, що саме тут, на фронті, кується нова наша нація. Люди загартовуються боями. Те, що ми сформували і створили, – унікальний рух. Але окрім цього треба навчити кожного громадянина любити свій гімн, прапор, землю – тоді для перемоги в нас буде міцний фундамент.

Один з найближчих друзів Романа Данило Кислиця з позивним Козак вважає свого командира суворим, але дуже справедливим.

Разом із ЗСУ ми можемо дати відсіч Росії. Іловайська і Дебальцевого вже не буде, - інтерв’ю з бійцями резервної роти 5 ОБ УДА. 03

«Якось ми сиділи на позиції – і по нас почала працювати ворожа арта — Рембо дав команду, що краще відійти, але усі мають бути в безпеці, а землю ми потім відіб’ємо. І оце ставлення до людей дуже показове і для мене, і для інших бійців.»

Козак учився в Дніпрі в Інституті фізкультури, а в 14-му році вирішив іти воювати:

«Мені було все одно, в який підрозділ потраплю, я просто йшов з метою «За Україну», бо все життя вважав себе українцем. Пам’ятаю, коли була перша мобілізація, я сидів на парі, читав в телефоні новини — і наступного дня не прийшов на навчання, пішов до Обладміністрації записуватися добровольцем. Там зустрів Романа. Ось так ми і познайомилися — і вже три роки скрізь разом».

Саме зараз Данило відчуває, що робить потрібну справу і вважає, що чоловік має йти туди, куди кличе його Батьківщина. А ще, за його словами, завдяки війні він відчуває, як подорослішав.

«Якщо ти пішов воювати, то треба бути воїном до перемоги, а не так, що рік повоював – і вже ветеран. Війна ще не закінчилася, люди гинуть, і наші землі не звільнено. Я вірю, що навіть одна людина в полі воїн, тому я готовий іти до кінця, скільки б часу на це не знадобилося.»

Данило називає себе універсальним бійцем, тому що оволодів різними видами озброєння. Але зброя йому подобається лише там, де вона актуальна, тобто на війні, але не в цивільному житті.

Як і Рембо, Козак вважає свій підрозділ унікальним, у якому бійці, якщо доведеться, одне за одного готові йти під кулі.

Я відчуваю, що мені випала велика честь – і бути серед цих людей, і воювати. Те, що життя так повернулося, – це подарунок, бо не кожен зможе так його прожити, як я проживаю зараз. А ще, якщо раніше я просто вважав себе українцем, то зараз гордий цим. Ми показали не тільки, як уміємо воювати з досить сильним ворогом, а і яку відсіч можемо йому дати.

Олексій, з позивним Жан, бійцем УДА став нещодавно — навесні 16-го року. Перед тим чоловік рік прослужив у 25 бригаді ВДВ. Проте свій теперішній підрозділ, як і двоє його друзів, називає родиною.

Разом із ЗСУ ми можемо дати відсіч Росії. Іловайська і Дебальцевого вже не буде, - інтерв’ю з бійцями резервної роти 5 ОБ УДА. 04

До війни Жан понад 10 років працював шахтарем у місті Тернівка. Хоча у 2004 році довелося звільнитися — керівництво поставило умови, або він підтримує Януковича, або йде з роботи. Але згодом, коли обрали Ющенка, Олексій знову почав працювати. У 2014 році, коли рідний і двоюрідний брати Жана вирішили йти воювати, чоловік теж зібрався на фронт.

«Я декілька разів їздив у військкомат, але мене не брали, постійно казали, що мобілізація вже скінчилася. Одним словом, я чув якісь відмазки. Коли прийшов утретє, то сказав, або беріть, або піду в добробат – пообіцяли, що прийде повістка. І прийшла вона аж 30 січня 15-го року, а другого лютого я потрапив в гаубичну батарею 25 бригади. В кінці березня ми вже були в Авдіївці.»

Коли Олексій пішов не дембель, пройшов вдома психологічну реабілітацію. Але, як і Козак, розумів, що гасло «Я своє відвоював» — не для нього і треба повертатися на фронт.

Незважаючи на те, що я вже рік відвоював у ЗСУ, я бачив, що добровольці – це велика сила. Порозмовляв у Дніпрі зі знайомими — і мені порадили поспілкуватися з людьми з УДА. Я приїхав до них, познайомився з майбутнім моїм командиром, побачив, що це порядна людина – і зрозумів, що якщо таких людей буде більше, перемогу ми отримаємо швидше і з мінімальними втратами. Приєднатися до хлопців вирішив не одразу, бо моїм батькам по 70 років і обоє синів на війні, але все ж таки я звільнився з шахти – і пішов воювати знову.

Про бої Жан згадувати не хоче, але гордий тим, що рота його цінує. Вважає, що до перемоги ще далеко, проте вона все одно буде на боці українців.

«Страх я вже давно поборов, та і не боїмося ми з хлопцями нікого, окрім Бога. Але і його не варто боятися, бо він за нас і нам допомагає. Якщо треба, ми всі тут поляжемо, проте ворог вже добре знає, що йому сюди дороги немає – бо Україну боронять справжні воїни».

Текст і фото: Віка Ясинська, «Цензор.НЕТ»

Recent Posts
Showing 50 comments
 • Stanford Seaney

  Thanks for ones marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you might be a great author.I will remember to bookmark your blog and will come back later on. I want to encourage one to continue your great work, have a nice day!

 • kniha

  And then he got hold of my hips and continued to push the rest of his cock in side me it was hurting right up inside my tummy.
  Robert leaned down, and licked my nipples, as I sucked my husband,
  inches above Robert s face.

 • how to clean temporary files windows 10

  you can get freeware now ,the free key :HFCAE12UCKS3230313731303132QYGMWEMMUCKSAIQYMJFCF,after click the link,get free now,speed up your pc 500%
  how to clean temporary files windows 10 http://www.airysoftware.com/info/how-to-clean-temporary-files-windows-10.htm

 • zizifoos.wordpress.com

  I was so embarrassed, but he was so sweet, pretending not to notice.

  With dawning horror, Darren realized what they intended to
  do.

 • pdf

  As we watched, Roni picked up a squeeze bottle of suntan lotion and began rubbing it over her arms.
  Its a couple of mad dogs in heat that have to be hosed down to seperate.

 • pdf

  It wasn t wrong; never would it be a wrong thing for Denise making love to her passionately.
  and perhaps would allow himself a few more inquisitive sniffs of the other boy s rear being frantically piston-pummelled by his son s big chub.

 • kniha

  Then he said lets put a dvd on. I then suck him dry.

 • kniha

  Your hubby really has a nice dick. We were married for 8 years.

 • knihy

  Despite the advanced stage of planning i still
  don t know what she wants from this experience.

  There will be a lot of walking involved, I told her.

 • 50 being maybe. Not many know the whole story.

 • find more

  I just want to say I am all new to weblog and honestly loved you’re web-site. More than likely I’m want to bookmark your site . You definitely come with really good articles. With thanks for revealing your blog.

 • mattress topper ikea canada

  I bought this bedroom for my child (double size) she still had a little one bedroom as well as I desired to obtain her one thing that I recognized was visiting last.

 • Tworzenie GorzĂłw

  Its wonderful as your other blog posts : D, thankyou for posting . «A lost battle is a battle one thinks one has lost.» by Ferdinand Foch.

 • Profile Blog

  Fairly interesting specifics that you have mentioned, thanks for submitting.

 • Your Domain Name

  MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks, Large Touch Screen Displays , Monitors, Digital Signages and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks, Touch Screen Monitors and Digital Signage. Visit MetroClick at http://www.metroclick.com/ or , 121 Varick St, New York, NY 10013, +1 646-843-0888

 • Get More Information

  Faytech North America is a touch screen Manufacturer of both monitors and pcs. They specialize in the design, development, manufacturing and marketing of Capacitive touch screen, Resistive touch screen, Industrial touch screen, IP65 touch screen, touchscreen monitors and integrated touchscreen PCs. Contact them at http://www.faytech.us, 121 Varick Street, New York, NY 10013, +1 646 205 3214

 • treppe stahlkonstruktion

  I truly appreciate this post. I’ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thanks again!

 • my wordpress blog

  I merely want to advise you that I am new to blog posting and utterly admired your site. More than likely I am probably to remember your blog post . You indeed have stunning article information. Value it for giving out with us all of your site webpage

 • navigate here

  MichaelJemery.com is a site with many hypnosis downloads. Whether you are looking for free hypnosis downloads, self hypnosis download for mp3, video and any audio files, Michael Jemery has the downloads for you. You can download hypnosis from apps, audio, mp3 and even youtube !

 • podnośniki nożycowe wrocław

  Nice! BLOGTITLE. thanks for letting me add something! NAME

 • Liposukcja Podbródka

  I was studying some of your posts on this website and I think this site is rattling informative ! Keep putting up.

 • Polen Treppen

  Some genuinely superb content on this website , regards for contribution.

 • Biuro Rachunkowe Gorzów

  You have remarked very interesting details ! ps nice site. «In music the passions enjoy themselves.» by Friedrich Wilhelm Nietzsche.

 • Zgrzewanie PP

  I got what you mean , regards for putting up.Woh I am delighted to find this website through google. «Success is dependent on effort.» by Sophocles.

 • Wpc Zäune Aus Polen

  Absolutely composed subject material, regards for entropy. «You can do very little with faith, but you can do nothing without it.» by Samuel Butler.

 • Metallzaun

  You are my breathing in, I own few web logs and very sporadically run out from to brand.

 • Tworzenie Stron Internetowych

  I regard something really interesting about your blog so I saved to my bookmarks .

 • Zwrot Podatku z Niemiec

  Some really superb info , Glad I noticed this. «Someone’s boring me. I think it’s me.» by Dylan Thomas.

 • Polska Telewizja UK

  Very interesting subject , appreciate it for posting . «Not by age but by capacity is wisdom acquired.» by Titus Maccius Plautus.

 • Silownia Gorzow

  You have brought up a very great points , thankyou for the post.

 • N Na Karte

  You have brought up a very excellent points , thanks for the post.

 • Allegro Maszyny Rolnicze

  I dugg some of you post as I cogitated they were extremely helpful extremely helpful

 • Maszyny Rolnicze

  Generally I don’t learn post on blogs, but I wish to say that this write-up very pressured me to try and do so! Your writing taste has been amazed me. Thanks, very great post.

 • Genie Z60-34

  I dugg some of you post as I thought they were extremely helpful very beneficial

 • You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be actually something that I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me. I’m looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 • healthexpo2015.net

  Hello there, You have done a great job. I’ll definitely digg it and personally suggest to my friends. I am confident they will be benefited from this website.

 • gshguide.com

  hey there and thank you for your information – I’ve definitely picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical issues using this website, since I experienced to reload the website lots of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will sometimes affect your placement in google and could damage your quality score if advertising and marketing with Adwords. Well I’m adding this RSS to my e-mail and could look out for a lot more of your respective interesting content. Make sure you update this again very soon..

 • http://www.hellomachinery.com

  You completed a few good points there. I did a search on the theme and found most folks will consent with your blog.

 • FRANCHISING MAKE UP UP

  To je cenny obsah! 🙂

 • impresa di pulizie Monza

  Hii ni maudhui ya thamani! 🙂

 • website here

  I just want to mention I am just very new to blogging and site-building and honestly enjoyed you’re web blog. Probably I’m planning to bookmark your blog post . You certainly come with amazing writings. Thank you for sharing with us your blog site.

 • SEO Lissone

  Ena ke litaba tsa bohlokoa! 🙂

 • Luca Spinelli

  Questo si che è un contenuto di valore!

 • Tractor Workshop Manuals

  I’ve been exploring for a little for any high-quality articles or weblog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this web site. Reading this information So i’m glad to express that I’ve an incredibly good uncanny feeling I discovered just what I needed. I most no doubt will make sure to don’t forget this website and give it a glance regularly.

 • Joe Paglia

  Questo si che è un contenuto di valore!

 • dubturbo

  I just want to tell you I am a beginner to writing a blog and site-building not to mention I enjoy this blog. Almost certainly I am planning to bookmark your site . You actually should have include outstanding web content and reviews. Thanks for posting your blog.

 • GPU Mining

  I am just starting to learn about all of this. Thanks!

 • Texas Drag Racing

  I am just starting to learn about all of this. Thanks alot man!

 • gocollegestudents.com

  hello there and thank you for your info – I’ve definitely picked up anything new from right here. I did however expertise several technical issues using this site, since I experienced to reload the web site lots of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will sometimes affect your placement in google and could damage your high quality score if ads and marketing with Adwords. Well I am adding this RSS to my email and could look out for a lot more of your respective interesting content. Ensure that you update this again very soon..

 • www.leimariadapenha.info

  Keep functioning ,remarkable job!

Комментарии к публикации